1. dubna 2023

Spouštíme Dobrovolnické centrum UK

„Vážené studentky, vážení studenti,

minulý rok jsem z celého srdce děkovala našim dobrovolníkům, kteří se zapojili do pomoci Ukrajině. Jsem hrdá na to, kolik studujících naprosto bez zaváhání začalo ošetřovat desítky uprchlíků na Hlavním nádraží, napnulo své síly při hlídání ukrajinských dětí nebo pomáhalo s překlady. I při covidové krizi se ukázalo, že nám okolní svět není lhostejný.

V dobách nekritických ale nezahálíme – působíme v neziskových organizacích, jsme aktivní ve studentských spolcích a společně se podílíme na zachování dobrého jména univerzity. Protože chceme našim studentům nabídnout v těchto aktivitách podporu, rozhodli jsme se, že založíme Dobrovolnické centrum UK.

Přeji si, aby centrum bylo oporou pro naše dobrovolníky, aby propojilo kvalitní organizace s naší univerzitou, a hlavně abychom skrze něj mohli sdílet radost z odvedené práce.

Děkuji všem současným dobrovolnicím a dobrovolníkům a těším se na ty nové. Protože pomáhat má smysl!“

Milena Králíčková, rektorka UK