Charita Česká republika

Charita Česká republika je nejstarší dobročinná organizace s celostátní strukturou v České republice a zároveň největší nestátní poskytovatel sociálních i zdravotních služeb. Charitní síť tvoří zhruba 300 Charit různé velikosti – od malých farních až po ty diecézní nebo arcidiecézní. Pořádáme Tříkrálovou sbírku, nejrozsáhlejší sbírkovou akci u nás. Každoročně pomáháme téměř 180 tisícům lidí po celé republice a naše humanitární pomoc a projekty rozvojové spolupráce přispívají k zlepšení kvality života lidí na čtyřech kontinentech. Jsme členem mezinárodních organizací Caritas Internationalis a Caritas Europa, díky tomu máme partnery po celém světě. V Charitě je více než 8 800 zaměstnanců a spolu s desítkami tisíc dobrovolníků podáváme pomocnou ruku těm, kteří si sami neporadí – kvůli nemoci, stáří, hendikepu, dluhové pasti či sociální nouzi.


Dobrovolník Young Caritas pro pomoc s adaptací uprchlíků z válkou postižené Ukrajiny


AKTUÁLNÍ POPTÁVKA


pomoc s porozuměním a trénink latinky (pro děti ze šesté třídy nebo pro holčičku z první třídy)

doučování - (pro děti z první nebo druhé třídy)


 • Praha 1

 • odpoledne ve všední dnyNáplň práce

 • Pravidelná individuální i skupinová setkání s uprchlíky z válkou postižené Ukrajiny a výpomoc za účelem podpory integrace, např. procvičování češtiny, pomoc s domácími úkoly, seznamování se s místem bydliště, sportovní aktivity, kreativní aktivity, výlety, exkurze, kulturní aktivity, ale i třeba hraní deskovek se svými vrstevníky v našem komunitním centru.

 • Jednorázové akce volnočasového charakteru pro děti i dospělé, například výlety nebo odpolední workshopy

 • Jednorázový doprovod klienta k lékaři, na pracovní pohovor, nebo pomoc při vyřizování dokumentů na úřadech


Hledáme

 • Člověka, který pobývá v Praze, chce smysluplně využít svůj čas a rád pomáhá ostatním 

 • Pozitivní přístup k práci s dětmi a rodinami 

 • Chuť podporovat znevýhodněné děti i rodiny při cestě jejich životem 


Nabízíme

 • vstupní proškolení

 • průběžná podpora

 • konzultace koordinátora dobrovolníků

 • pravidelné supervize

 • přátelská atmosféra

 • získávání nových vědomostí a dovedností.


Registrujte se do naší databáze dobrovolníků a my se ozveme zpět s termínem informačního setkání, kde si řekneme vše potřebné.

Dobrovolník v sociálních a zdravotních službách CharityMožnosti zapojení


V domovech pro seniory, nemocnicích nebo hospicích mohou klientům zpestřit denní program a udělat radost rozhovorem, hrou či společnou procházkou. Potřebná a oblíbená je také práce s dětmi a mládeží – od doučování přes pomoc na táborech, výletech a jiných akcích. Rození organizátoři se mohou podílet na propagaci či zajištění akcí, další lidé mohou nabídnout své schopnosti od překladatelství a IT až po řemeslné práce či uměleckou činnost. Pro naše zahraniční aktivity se uplatní především překladatelé z různých světových jazyků.


Pomoc dobrovolníků je pro české Charity nepostradatelná! Dlouhodobě i jednorázově jich vypomáhají tisíce, a to od těch nejmenších, například v rámci Tříkrálové sbírky, až po obětavé lidi s velkým srdcem v důchodovém věku.


Registrujte se do naší databáze dobrovolníků a my se ozveme zpět s termínem informačního setkání, kde si řekneme vše potřebné.


Poslední změna: 25. duben 2024 12:32 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

UK Point

Celetná 13

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám