Hestia

Organizace HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. byla založena v roce 1993 a od té doby poskytuje své služby napříč celou Českou republikou. Na základě dlouholetých zkušeností organizace realizuje vlastní mentoringový dobrovolnický program, ve kterém dobrovolníci poskytují účinnou podporu rodinám s dětmi, jejichž vývoj je ohrožen nepříznivými vlivy. Dále realizuje program firemního dobrovolnictví, zprostředkovává pojištění dobrovolníků, je oporou organizacím v oblasti dobrovolnictví a vzdělává koordinátory dobrovolníků. Každoročně také oceňuje dobrovolníky v rámci Ceny Křesadlo.


Memorandum o spolupráci (PDF)
Parťák pro dítě, které to má v životě složitější, než jeho vrstevníci - program Pět P

Program Pět P je sociálně preventivní program pro děti ve věku 6-15 let, které to mají v životě složitější než jejich vrstevníci. Nemají kamarády, rodinné zázemí, úspěchy ve škole, často jim chybí sebevědomí a podpora rodiny. V programu najdeme dítěti dospělého kamaráda – dobrovolníka, který mu pomůže trápení překonat. Je pro dítě zdrojem zážitků a hodnot a často také prvním úspěchem v mezilidských vztazích. Vzniká tak vztah, který je pro mnoho dětí první příležitostí prožít si přátelství, bezpečí a zájem druhého člověka. Dvojice spolu tráví jedno odpoledne v týdnu a to aktivitou, kterou si společně domluví a která je pro oba přínosná.


Náplň práce

V programu jsou děti, kterým kamarád chybí a skrze vzniklý vztah si mohou budovat sebevědomí, mít bezpečný prostor se svěřit a smysluplně trávit svůj čas.


  • setkání jednou týdně na 2-3 hodiny s malým parťákem

  • kamarádský vztah a smysluplné trávení volného času


Hledáme

Osobu starší 18 let, která si je vědoma, že má prostor po dobu minimálně jednoho roku nabídnout odpoledne týdně a strávit ho s malým parťákem různými aktivitami. Nebojí se setkat s těžkými životními příběhy a rád poskytne svůj čas, empatii a naprosté přijetí pro dítě, kterému se toho nedostává. Je nutné projít několika úrovňovým přijímacím řízením (úvodní schůzka v organizaci, setkání s psychologem, výcvik). Požadujeme čistý trestní rejstřík.


Nabízíme

  • permanentky, vstupenky na akce

  • podpora koordinátorů

  • intenzivní vstupní výcvik, kde vás na vše připravíme

  • průběžná supervizi.


Registrujte se do naší databáze dobrovolníků a my se ozveme zpět s termínem informačního setkání, kde si řekneme vše potřebné.


Poslední změna: 25. duben 2024 12:32 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

UK Point

Celetná 13

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám