17. ledna 2024

Sdílíme nabídku Domu zahraniční spolupráce k realizaci vlastního solidárního projektu, a to v rámci Evropského sboru solidarity.

Co jsou solidární projekty?

Solidární projekty mohou být realizovány kýmkoliv, komu je 18 až 30 let a má trvalý pobyt v ČR (občanství není podstatné). Potřeba je minimálně 5členná skupina, která bude projekt realizovat. Smyslem projektu by měla být snaha zlepšit život ve svém okolí, vymyslet a realizovat něco, co bude obecně prospěšné (projekty se často věnují např. udržitelnosti, ale i osvětě). Tento typ projektu by byl vhodný pro různé studentské spolky, které se angažují, ať už v osvětových kampaních, mezigeneračním dialogu atp.

Detailní informace k výzvě naleznete na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce.

Dům zahrančí spolupráce rovněž nabízí online setkání formou informativních a konzultačních webinářů. Webináře proběhnou v termínech 18. ledna v čase 15:00 - 16:00 a 7.února v čase 15:00 - 16:00. Na oba termíny je nutné se předem registrovat.

Dobrovolnické centrum Univerzity Karlovy je tu pro vás, pokud se plánujete do této iniciativy zapojit svým solidárním projektem, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s celým procesem po administrativní stránce pomůžeme a kdykoli rádi poradíme.